Haberler

FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİMİZ 2022 YILINDA DUR DURAK BİLMEDİ

28.12.2022

            Ahmetli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 2022 yılında gerek merkez gerekse kırsal mahallerde gerçekleştirdiği çalışmalar ile dur durak bilmedi. Şehrin ihtiyaç duyulan birçok noktasında çalışmalar gerçekleştiren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bu kapsamda 2022 yılında 30 bin metrekare parke taşı döşeme çalışması yaparken, ova yollarının tamamında düzeltme, dolgu ve tesviye çalışması gerçekleştirdi.

            İlçe genelinde cadde ve sokaklarda yenileme ve tadilat çalışmalarını gerçekleştiren Ahmetli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bu kapsamda ilçe genelinde 30 bin metrekare parke taşı döşeme çalışması yaparak birçok sokak ve caddeyi sil baştan yeniledi. 2023 yılında da aynı hedefler doğrultusunda çalışmaların devam edeceğini belirten Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “2022 yılını geride bırakmamıza sayılı günler kaldı. Ahmetli Belediyesi olarak ihtiyaç duyulan her noktada çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Çalışmalar kapsamında Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından 2022 yılı içerisinde ilçemizin genelinde 30 bin metrekare parke taşı çalışması yaparak birçok sokak ve caddemizi yeniledik. Ayrıca 5 bin metre bordür, ova yollarımızın tamamında düzeltme, ihtiyaç duyulan ova yollarımızı da dolgu ve tesviye çalışması yaparak çiftçilerimizin rahatlama adına çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra Mandallı mahallemize yeni bir halı saha kazandırdık. Ataköy mahallemize de yeni bir halı saha kazandırmak için çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca alınan karar gereği tehlike arz eden 5 adet metruk binanın yıkımı, Alahıdır mahallesinde zarar gören 3 evin tamir tadilat ve yenileme çalışmasını gerçekleştirdik. Bunun yanında ilçemize daha iyi hizmet vermek adına Yeni Garaj Şantiyemizi kurduk” dedi.

            Devam Eden Projeler

Belediye Başkanı Alhan devam eden projeler hakkında da bilgi vererek “ilçemizin için büyük önem arz eden Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu inşaatımızda tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah 2023 yılında yapımının tamamlanmasıyla hizmete sunmayı amaçlıyoruz. Bunun yanında TOKİ konutlarımız da tüm hızıyla yükseliyor. Yapımı tamamlandıktan sonra inşallah hak sahipleri de konutlarına kavuşmuş olacaktır” şeklinde konuştu. Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan 2023 yılı içerisinde de aynı hedef ve kararlık ile çalışmaların devam edeceğini de sözlerine ekledi. 

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER