Haberler

AHMETLİ CUMHURİYET BAYRAMI’NI COŞKU İLE KUTLADI

29.10.2022

            Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 99. Yılında düzenlenen törenlere katıldı. İlk olarak Hükümet Konağında Kaymakam Abdullah Kurt ile birlikte tebrikleri kabul eden Belediye Başkanı Ahmet Alhan, daha sonra Ahmetli Belediye Stadyumunda düzenlenen törende bayram coşkusunu ortak oldu.

            Cumhuriyetin kuruluşunun 99. Yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Ahmetli’de de düzenlenen törenler ile coşku içerisinde kutlandı. Törenlere Ahmetli Kaymakamı Abdullah Kurt, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Ahmet Çelik, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cendel Akçay, siyasi parti ilçe başkanları, daire ve okul müdürleri, meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş da katıldı. Günün ilk töreni Hükümet Konağında gerçekleşti. Kaymakam Abdullah Kurt ve Belediye Başkanı Ahmet Alhan tebrikleri kabul etti.

 Günün ikinci töreni ise Ahmetli Belediye Stadyumunda gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Abdullah Kurt ve Belediye Başkanı Ahmet Alhan tören alanında bulunanların bayramlarını tebrik etmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Kaymakam Abdullah Kurt yaptı. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından, Anaokulu öğrencilerinin gösterisi ile Halk Oyunları ekiplerinin gösterisi büyük beğeni topladı. İlçede bulunan okullarda görev yapan müzik öğretmenlerinden oluşan koro ise söylediği birbirinden güzel şarkı ve türküler ile alanda bulunanlardan büyük alkış topladı. İlçede düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesini ardından resmi geçit töreni ile program sona erdi. Programın sonunda ise Kaymakam Abdullah Kurt ve Belediye Başkanı Ahmet Alhan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yakışır bir program hazırladıkları için kutlama komitesini tebrik etti. 

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER