Haberler

AHMETLİ’DE AHİLİK HAFTASI TÖRENLER İLE KUTLANDI

12.10.2022

         Ahilik ve Ahilik Kültürü Haftası Ahmetli’de düzenlenen törenler ile kutlandı. Sanayi sitesinde düzenlenen programda temsili Şed Kuşanma töreninin ardından, Ahmetli Kaymakamı Abdullah Kurt Yılın Ustası Plaketini, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan Yılın Kalfası Plaketini, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cendel Akçay’da Yılın Çırağı Plaketini takdim ettiler.

35. Ahilik ve Ahilik Kültürü Haftası etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi Ahmetli’de de düzenlenen törenler ile kutlandı. Sanayi Sitesinde düzenlenen törene Ahmetli Kaymakamı Abdullah Kurt, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhanİlçe Milli Eğitim Müdürü Cendel Akçay, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ruhi Çoban, Esnaf Odaları Başkanı Ayhan Aydoğan, okul müdürleri ve daire amirleri de katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Kurt ve Belediye Başkanı Alhan, örste demir döverken, temsili olarak Şed Kuşanma töreni gerçekleşti. Şed Kuşanma töreninin ardından Ahmetli Kaymakamı Abdullah Kurt Yılın Ustası Plaketini Kerim Özkan’a, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan Yılın Kalfası plaketini Eray Saban’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cendel Akçay’da Yılın Çırağı plaketini Samet Demirtaş’a takdim etti. Törende bir konuşma yapan Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “bu işin mutfağı burasıdır. Yani sanayidir. Nice ustalar birçok çırak, kalfa ve ustanın yetişmesine vesile olmuştur. Ben tüm ustalarımızın ve esnaflarımızın Ah, Haftasını kutluyorum” dedi.

 Esnafları Ziyaret Ettiler

Törenin ardından, Kaymakam Kurt ve Belediye Başkan Alhan, törenin hazırlanmasında emeği geçen kutlama komitesine teşekkür etti. Ardından Kaymakam Abdullah Kurt ve Belediye Başkanı Ahmet Alhan, beraberindeki heyet ile birlikte sanayi sitesi esnaflarını ziyaret ederek hem Ahi Haftalarını kutladılar hem de hayırlı işler dileklerini ilettiler.

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER