Haberler

AHMETLİ’DE ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 107. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI

18.03.2022

           Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 107. Yılı ve Şehitleri Anma Günü’nde düzenlenen törenlere katıldı. Düzenlenen törenlerde vatanı uğruna can veren Şehitlerimiz dualarla bir kez daha anıldı.

            18 Mart Çanakkale Zaferinin 107. Yılı ve Şehitleri Anma Günü tüm yurtta olduğu gibi Ahmetli’de de düzenlenen törenler ile kutlandı. İlçe genelinde düzenlenen törenlere Ahmetli Kaymakamı Abdullah Kurt, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, İlçe Jandarma Komutanı Uçal Karataş, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cendel Akçay, siyasi parti ilçe başkanları, daire müdürleri, sivil toplum örgütleri, Şehit ve Gazi aileleri katıldı. İlk tören Atatürk Anıtı’nda gerçekleşti. Kaymakam Kurt ve Belediye Başkanı Alhan tarafından çelenklerin sunulmasının akabinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla burada tören sona erdi. Günün ikinci töreni ise Ahmetli Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Kuran-ı Kerim tilavetinin okunması ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından Ahmetlili Şehitlerin kısa biyografisi okundu. ‘Çanakkale Destanı’ ve ‘Çanakkale Şehitlerine’ adlı şiirlerin okunmasının ardından Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen Oratoryo büyük beğeni toplu. Törenin sonunda ise Kaymakam Abdullah Kurt, Belediye Başkanı Ahmet Alhan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cendel Akçay, ilçede düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini vermesiyle program sona erdi.  Bir diğer tören ise Şehitlikte ve Gökkaya Mezarlığında düzenlendi. Burada düzenlenen törende ise okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Şehitleri kabirleri başında ziyaret edilerek çiçekler konularak dualarla bir kez daha anıldı.

            Şehir ve Gazi Aileleriyle Bir Araya Geldiler

            Günün son programında ise Kaymakam Abdullah Kurt, Belediye Başkanı Ahmet Alhan ve protokol üyeleri düzenlenen yemekte Şehit ve Gazi Aileleriyle bir araya geldiler. Yemekte Şehit ve Gazi Aileleriyle yakından ilgilenen Kaymakam Kurt ve Başkan Alhan, değerli büyüklerin her zaman yanlarında olduklarını dile getirerek yemeğe katılımlarından dolayı teşekkür ettiler.

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER