Haberler

AHMETLİ BELEDİYE BAŞKANI ALHAN İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 101. YILINI KUTLADI

11.03.2022

           Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabulünün 101. yılında bir mesaj yayınladı. Başkan Alhan mesajında “İstiklal Marşı aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, her kıtasıyla milletin ortak duygu dünyasına seslenen eşsiz bir eserdir.” dedi.

             Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabulünün 101. yılında bir mesaj yayınladı. Başkan Alhan mesajında şu ifadelere yer ver; “12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde, Milli Marş olarak kabul edilen İstiklal Marşı, aziz milletimizin diriliş destanıdır. Kurtuluş Savaşı yıllarında maddi ve manevi zorluklarla mücadele eden ecdadımızın ortak duygusunun, inancının sembolüdür. Milli marşlar, milletlerin birliğini ve aynı istikamette tek bir bayrağın altında yaşamamızı sağlayan temel unsurlardır. İstiklal Marşı aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, her kıtasıyla milletin ortak duygu dünyasına seslenen eşsiz bir eserdir. Milletimizin milli ve manevi değerlerini yeni nesillere aktaran abide şahsiyetlerinden biri olan Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş Savaşı’nın zor zamanlarında ecdadımıza umut ışığı olmuştur. O zor zamanlarda hiçbir zaman umudunu ve inancını kaybetmeyen Akif, Millî Mücadele’nin heyecanını dizelere aktarırken tarihi bir şahlanışın müjdecisi olmuştur. Bize ve gençlerimize düşen görev, bu ruhu, bayrak ve vatan sevgisini daima diri tutmaktır. İstiklal mücadelesiyle bağımsızlığını kazanmış bir millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Bu vatanın hangi badireler neticesinde kurulduğunu genç nesillere aktarıp çocuklarımıza bu bilinci aşılamalıyız. Bundan sonra da İstiklal Marşı’nda en güzel ifadesini bulan ortak değerlerimiz etrafında milletimizle beraber aynı azim ve şuurla geleceğimizi inşa etmek için çalışacağız. Ecdadımızın emaneti olan bu vatana ilelebet sahip çıkacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın 
TBMM tarafından kabul edilişinin 101. yıldönümünü kutluyorum. Millî Mücadele’nin tüm kahramanlarını ve Millî Mücadele’yi destanlaştıran Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle minnetle anıyorum” dedi.

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER