Haberler

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU MÜJDESİ

24.02.2022

        Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, ilçeye kazandırmayı amaçladığı Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu için ihale müjdesini verdi. Başkan Alhan, İlçeye birtakım ziyaretler için gelen Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Şahin ile havuzun yapılacağı alanda incelemelerde bulunarak havuz projesinin yapımı için kısa sürede ihaleye çıkılacağını belirtti.

Geçtiğimiz aylar içerisinde Ahmetli’ye Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu müjdesi veren Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, ilçe halkına bir müjde daha geldi. Ahmetli’ye birtakım ziyaretler için gelen Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Şahin ile bir araya gelerek havuzun yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Başkan Alhan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun yapımı için kısa sürede ihaleye çıkılacağını belirtti. İlçeye böyle güzel bir tesis kazandıracakları için çok mutlu olduğunu belirten Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “bugün ilçemizde Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Şahin ile bir araya geldik. Kendisi ile Ahmetli’mize kazandırmak istediğimiz Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuzun yapılacağı alanda incelemelerde bulunduk. Çok kısa sürede Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mustafa Muharrem Kasapoğlu’nun da olurlarıyla projemizin ihaleye çıkarılacağının ve mümkün olan en kısa sürede tamamlanacağının müjdesini aldık. Bu müjdemizi ilçemiz ve gençlerimiz ile paylaşmak istedik. İlçemiz gençliği için büyük önem taşıyan projemiz hayırlı uğurlu olsun. Bu projenin Ahmetli’ye kazandırılmasında emeği geçen başta Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mustafa Muharrem Kasapoğlu’na, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’e, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Şahin’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Şahin ise “Ahmetli’mizin Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ihtiyacı olduğunu biliyorduk. Başkanımız ve ekibi gerekli çalışmaları bizlere daha önce sundular. Havuzumuzun yapılacağı alanda gerekli incelemeleri yaptık ve kısa sürede ihaleye çıkabileceklerini belirttik. Gençlerimizin yaz kış keyifle yüzebileceği projemiz hem Ahmetli’mize hem Manisa’mıza hem de ülkemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Şahin Ahmetli ziyareti sırasında ayrıca CBÜ Ahmetli Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Fatih Çatıkkaş, İl Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Tuğrul Dinçer, AK Parti İlçe Başkanı Harun Kaçar’da hazır bulundu. 

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER