Haberler

AHMETLİ’DE HALK TOPLANTILARI YENİDEN BAŞLADI

15.12.2021

            İçişleri Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak bir mahallede düzenlenen Halk Toplantıları, pandemi süreci sonrasında Ahmetli’de yeniden başladı. Uzun bir aradan sonra gerçekleşen Halk Toplantısının ilki Kargın Mahallesinde düzenlendi. Belediye Başkanı Ahmet Alhan’ın da katıldığı toplantıda Başkan Alhan mahallede gerçekleşen çalışmalar hakkında bilgi verirken, yapılacak çalışmalar hakkında da görüş alışverişinde bulundu.

            Koronavirüs önlemleri kapsamında yaklaşık 2 yıldır gerçekleşmeyen Halk Toplantıları Ahmetli’de yeniden düzenlemeye başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından her ay bir mahallede gerçekleşmesi planlanan Halk Toplantılarının ilki Kargın Mahallesinde düzenlendi. Toplantıya Ahmetli Kaymakamı Abdullah Kurt, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, İlçe Jandarma Komutanı Uçal Karataş, İlçe Sağlık Müdürü Ezgi Tınazlı, Büyükşehir Belediyesi Ahmetli yetkilileri ile daire müdürleri de katıldı.

            Toplantıda ilk söz alan Kaymakam Abdullah Kurt “hepinizin bildiği üzere Halk Toplantılarımızı koronavirüs önlemleri kapsamında yaklaşık 2 yıldır gerçekleştiremiyorduk. Bugün de uzun bir aradan toplantılarımıza başladık. Kargın Mahallemizde sizleri dinlemeye geldik. İstekleriniz, görüşleriniz bizler için önemlidir. Sadece bu toplantılarda değil her zaman sizlere kapım açık. İstediğiniz zaman gelip görüşebilirsiniz” dedi.

            “Her Mahallemize Eşit Hizmet Anlayışı ile Çalışıyoruz”

Daha sonda söz alan Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “uzun zaman sonra Halk Toplantıları ile sizlerle birlikteyiz. İnşallah bundan sonra da bu toplantıları daha sık yaparak sizlerin yanınızda olacağız. Bizlerden istekleriniz olduğu zaman onları yapmak için elimizden geleni yapacağız. Bazen her istediğinizi yapmak durumunda kalamıyoruz. Gönlümüzden geçiyor ama yapamıyoruz. Ben Belediye Başkanı olarak sağda solda vakit geçire biri değilim. Kargın’a her zaman çok rahat bir şekilde göğsümü gere gere geliyorum. Düğününüze de gelsem, yolda da görseniz bir selam vermenize hâl hatır sormanız bile bana yetiyor, yorgunluğumu alıyor. 23 mahallemiz eşit hizmet anlayışı ile çalışıyoruz. Kargın Mahallemizde öyle. Sedat kardeşimiz muhtarımız, geçmişte birlikte yol almışlığımız var ama Kargın seçimlerinde hiçbir şekilde pozitif ayrımcılık yapmadık. Sedat muhtarımızın kendi gayretleri ile oldu ve nihayetinde de seçimi kazandı. Çok çalışkan bir arkadaşımız sürekli bizimle irtibat halinde mahallemize de başarılı çalışmaları olacaktır. Bizler Ahmetli Belediyesi olarak hem sizlerin hem de muhtarımızın yanındayız. Mahallemize güzel bir halı saha kazandırdık. Çok Amaçlı Salon yaptık. Şimdi de yapımı devam eden Kapalı Düğün Salonumuz var. İnşallah onu da kısa sürede tamamlayacağız. Bunun dışında Belediyemizin hizmetleri aksamadan devam ediyor. Muhtarımıza ve sizlere göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER