Haberler

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK AHMETLİ’DE ÖZLEMLE ANILDI

10.11.2021

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83. yıl dönümünde Ahmetli’de düzenlenen törende sevgi, saygı ve özlem ile bir kez daha anıldı. Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan’ın da katıldığı törende saatler 9’u 5 geçtiğinde hayat 2 dakikalığına durdu ve sirenler eşliğinde alanda bulunanlar ile vatandaşlar Ata’ya Saygı Duruş’unda bulundular.

10 Kasım 1938’te hayata gözlerini yuman Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ahmetli’de düzenlenen tören ile bir kez anıldı. Günün ilk töreni Atatürk Anıtı’nda düzenlendi. Törenlere Manisa Vali Yardımcısı Ahmetli Kaymakam Vekili Mesut Eser, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, İlçe Jandarma Komutanı Uçal Karataş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cendel Akçay, siyasi parti ilçe başkanları, meclis üyeleri, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı. Çelenklerin konulmasının ardından saat 9’u 5 geçe hayat durdu ve alanda bulunanlar ile vatandaşlar sirenler eşliğinde 2 dakikalık Saygı Duruş’unda bulundu, akabinde İstiklal Marşı okunmasının ardından ilk tören sona erdi.

         Günün ikinci töreni ise Ahmetli Anadolu Lisesi’nde düzenledi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Sosyal Bilgiler Öğretmeni Yüksel Akkaya yaptı. Şiirlerin okunması ve çocuk korosunun söylediği Türkülerin ardından sahnelenen Oratoryo büyük beğeni topladı. Atatürk’ün hayatını anlatan video gösteriminin ardından dünya liderlerinin gözünden Atatürk sözleri paylaşıldı. Törenin sonunda ise Müzik öğretmenleri tarafından Atatürk’ün sevdiği Türküler seslendirilirken dinleti büyük alkış topladı. Törenlerin sonunda Manisa Vali Yardımcısı Ahmetli Kaymakam Vekili Mesut Eser ve Başkan Alhan, törenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

 

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER