Haberler

BELEDİYE BAŞKANIMIZ AHMET ALHAN’DAN 15 TEMMUZ MESAJI

14.07.2021

          Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Alhan mesajında  “15 Temmuz’da gürleyen topların sesine, fethi müjdeleyen tekbir sesleriyle karşılık veren şehitlerimizi asla unutmadık ve unutmayacağız” ifadelerine yer verdi.

          Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde bir mesaj yayımladı. Başkan Alhan mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bizler Hürriyet ve İstiklale âşık kahraman bir Ülkenin evlatlarıyız. Söz konusu vatan davası olduğunda her birimiz canımızı seve seve feda ederiz. Üzerinde sere serpe gezindiğimiz toprağın her bir metrekaresi hürriyet ve istiklale kendisini adamış nice kahramanın şehit kanıyla vatanlaştırılmıştır. Ümmeti İslam bugünlere nice şehitler vererek gelmiştir. Aziz milletimizin Dünya Demokrasi Tarihi’ne kanıyla, canıyla yazdığı 15 Temmuz Demokrasi Destanı, milli hafızamızdan asla silinmeyecek kadar büyük bir öneme sahiptir.  

           Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla Milletimiz, üzerine açılan ateşlere, bombalara, tanklara, uçaklara rağmen asla geri adım atmamış, hainlerin karşısında cansiperane duruş sergilemiştir. Tarih; Demokrasi Destanı’nın nasıl gerçekleştiğini, aziz milletimizin cesaret ve dirayetini, Başkomutanımızın ferasetini, kahramanlarımızın Allah rızası uğruna nasıl şehit olduğunu büyük bir kıvançla yazacaktır. Tarih, iman ve bayrağın ahenkleşen kudretiyle yurduna göz dikenleri yok eden aziz milletimizin kahramanlığını asla unutmayacaktır. 15 Temmuz’da gürleyen topların sesine, fethi müjdeleyen tekbir sesleriyle karşılık veren şehitlerimizi asla unutmadık ve unutmayacağız.  Bu vesileyle vatanımız, milletimiz, ezanımız ve ay yıldızlı bayrağımız uğruna şehit düşen tüm kahramanlarımızı saygı, sevgi, hürmet ve minnetle anıyorum. Destan yazdığımız o gece gazilik mertebesine ulaşan yiğitlerimize ve nene hatunlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bütün şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun” dedi.

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER